Nawigacja

 • ROK SZKOLNY 2018/2019

 • WRZESIEŃ

  Jakże trudne są powroty!

  Szczególnie po beztroskim wakacyjnym odpoczynku, słodkim leniuchowaniu, zdobywaniu górskich szczytów, plażowaniu…                                                                             

       3. września po raz ostatni zadźwięczał dla nas szkolny dzwonek  w gimnazjum, po raz ostatni …przywitała nas Pani Dyrektor Hanna Głuszek i, nie kryjąc wzruszenia, w ciepłych słowach zwróciła się do uczniów, życząc sukcesów i wytrwałości w realizowaniu celów. Miłe słowa skierowała także do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.   

       A zatem przekonani, że kto ku wielkiemu dąży, na małe się nie ogląda, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. I już 18 września Krzysztof Kroc (uczeń klasy 3B) i Karolina Różycka (nasza absolwentka) pod opieką pani Jolanty Markowicz mieli okazję zwiedzić gmach Senatu i Sejmu. Wycieczka była podziękowaniem za udział w konkursie plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma”, pod patronatem marszałka Senatu. Podczas wycieczki towarzyszył wyróżnionym pan Rafał Ambroziak, senator RP. Wycieczka ta była wspaniałą lekcją polskiego parlamentaryzmu.

    
       27 września w naszym  Gimnazjum odbyła się debata przedwyborcza kandydatów
  do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci: Mateusz Caban, Martyna Maciejak, Wiktor Rybus
  i Julia Wardzyńska, zaprezentowali się i przedstawili swoje programy wyborcze oraz zasugerowali zmiany, które chcieliby wprowadzić. Debatę prowadziła Paula Białek.

   

        Następnego dnia, 28.09.2018r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna SU i Rzecznika Praw Ucznia. Uprawnieni do głosowania uczniowie złożyli karty
  do przygotowanej urny.  Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza. Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów była pani Jolanta Markowicz. To były prawdziwie demokratyczne wybory ! Zarówno kandydatów, jak i pozostałych uczniów ogarnęło radosne szaleństwo! Wyniki wyborów uczniowie poznali jeszcze tego samego dnia i tak: funkcję przewodniczącego SU będzie pełnił Mateusz Caban, opiekunem SU została pani Renata Wójcik,
  a Rzecznikiem Praw Ucznia pani Monika Olejnik. Gratulacje! Przed wami jeszcze dziewięć miesięcy wytężonej pracy…

   

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie
  96-124 Maków
  ul. Akacjowa 2
 • 468348177
  468348178

Galeria zdjęć