Sport w szkole

Sport w naszym Gimnazjum

SUKCESY SPORTOWE

Nasi Tenisiści

Reprezentacja naszej szkoły została Mistrzem Powiatu drużynowo – dziewczęta, chłopcy drużynowo zajęli III miejsce. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy.

Podczas zawodów organizowanych przez Ludowy Związek Sportowy zajęliśmy zarówno chłopcy jak i dziewczęta III miejsce w Powiecie.

Drużyna chłopców reprezentowali: Mikołaj Nowak, Łukasz Korbień

Drużyna dziewcząt: Aleksandra Granatowska i Julia Kapera  zawodniczka II Ligi Kobiet.

Julia Kapera III miejsce w zawodach ligowych drużynowo GRATULUJEMY!!!

Halowa piłka nożna chłopców.

Podczas zawodów organizowanych przez SZS nasi panowie zajęli po bardzo zaciętej walce III miejsce a reprezentant naszej drużyny otrzymał tytuł Najlepszego strzelca. Został nim Mateusz Bolimowski:)

Halowa piłka nożna dziewcząt.

Dziewczęta zajęły niestety miejsce zaraz za „pudłem” – IV w zawodach powiatowych organizowanych przez SZS.  JESTEŚMY DUMNI:)

Nasza reprezentacja piłki siatkowej.

Po raz trzeci z rzędu jesteśmy Mistrzami Powiatu!!!! W tym roku dla odmiany tytuł zdobyli chłopcy ( w latach poprzednich dziewczęta były Mistrzami). Dziewczęta po zaciętej walce zajęły II miejsce:) Grupa chłopców rozgrywała mecze systemem „każdy z każdym”, dziewczęta ze względu na dużą liczbę zespołów ” systemem pucharowym”. Każdy mecz dostarczył wiele emocji. Z roku na rok siatkówka staje na coraz wyższym poziomie:)

Przygoda z siatkówką – zawody rejonowe

Mimo trzynastego w piątek nie był on dla naszych siatkarzy  pechowy. W hali Millenium w Rawie Mazowieckiej spotkaliśmy się z najlepszymi drużynami powiatów na zawodach rejonowych. V miejsce uważamy za sukces, gdyż jako jedyni z grających nie jesteśmy zrzeszeni w żadnym klubie a treningi na sali odbywają się jedynie raz w tygodniu (nie posiadamy własnej sali gimnastycznej). Mimo trudności nasza pasja do siatkówki pozwoliła nam na zdobycie I miejsca w Powiecie i szansę na zagranie z najlepszymi. Umiejętności drużyny (gra w „polu” i atak) zdobyły uznanie wśród rywali.

Sukcesy tym bardziej cieszą, że pracujemy korzystając sporadycznie z sali gimnastycznej!!!

Lekcja w-f w Magazynie Atleci - oto link

DROGA MŁODZIEŻY!!!

Ruszamy z kolejna edycją programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „WF z Klasą”. Program realizowany jest przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu „Sport.pl”. Działania finansowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki a honorowy patronat sprawują Minister Sportu i Turystyki, Minister Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej.

Głównym założeniem programu jest zachęcanie młodzieży, rodziców i społeczności lokalnej do szeroko pojętej aktywności fizycznej zarówno na zajęciach wychowania fizycznego (młodzież szkolna) jak również na zajęciach pozalekcyjnych.

Podobnie jak w roku poprzednim będziemy starali się sprostać oczekiwaniom młodych ludzi. Oczekiwania te zdefiniujecie wkrótce, podczas wspólnych obrad Sportowego Okrągłego Stołu (Debata SOS – Zadanie obowiązkowe). Podczas debaty dokonamy również wyboru dwóch zadań z puli proponowanej przez program.

Zadania do wyboru:

• Poprawa frekwencji na lekcjach w-fu;

• Zainicjowanie zajęć pozalekcyjnych dla wszystkich chętnych uczniów;

• Zwiększenie aktywności uczniów mniej wysportowanych;

• Zmiana sposobu oceniania (opisowo, z naciskiem na wysiłek i postępy);

• Zachęcenie do zdrowszego jedzenia w szkole;

• Ożywienie sportowe całej gminy;

• Systematyczne mierzenie sprawności z wykorzystaniem internetowego kalkulatora wyników;

• Wykorzystanie nowych technologii na lekcjach w-f (zadanie realizowane w poprzednim roku);

• Wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej wprowadzeniu zajęć wychowania fizycznego;

• Sportowe aktywizowanie rodziców;

• Wprowadzenie ruchu na przerwach i na innych lekcjach;

• Atrakcyjne ćwiczenia dla uczennic (w-f z myślą o dziewczętach);

• Ciekawe połączenie w-f, edukacji zdrowotnej, edukacji dla bezpieczeństwa i przedsiębiorczości

Zadaniem obowiązkowym (poza SOS) jest Lokalna Akcja Sportowa (LAS). Istotą LAS-u jest włączenie do działań społeczności lokalnej lub zaprzyjaźnionej szkoły.

W poprzedniej edycji w ramach Lokalnej Akcji Sportowej przygotowaliśmy Gminny Dzień Dziecka dla wszystkich Szkół Podstawowych naszej Gminy pod hasłem „Dzieci dzieciom – aktywnie i zdrowo, na sportowo”

Wszystkie działania opisywane będą na blogu, który możecie sobie „wygooglować” wpisując „Bieg Rzut Skok Wojtka Blog2”.

Zachęcamy do prześledzenia działań z poprzedniego roku na blogu „biegrzutskokwojtkablog”.

Pozdrawiamy

Wasi Wuefiarze