Nawigacja

Partnerzy Szkoły

Przydatne linki

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

https://synergia.librus.pl/loguj

MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ

http://www.men.gov.pl

KURATORIUM OŚWIATY W ŁODZI

http://www.kuratorium.lodz.pl

PPPP w Skierniewicach

http://www.ppppskierniewice.pl

ORE w Warszawie

http://www.ore.edu.pl/

CEO w Warszawie

http://www.ceo.org.pl/

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W SIECI

http://www.helpline.org.pl/

http://dzieckowsieci.fdn.pl/

http://www.fdn.pl/

Sukcesy i certyfikaty

Oto nasze osiągnięcia, z których jesteśmy bardzo dumni!!!

Przedstawiamy je w poniższej prezentacji.

Swieto_A_Patrona_2016....ppt

Wtorek 19.06.2018

Weź oddech

to program z zakresu edukacji ekologicznej, realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Każdego dnia wdychamy 16 kilogramów powietrza, którego jakość zależy od regionu, pogody i pory roku, ale przeważnie jest bardzo niska.

Badania pokazują, że zdecydowana większość Polaków i Polek pozytywnie ocenia czystość powietrza, którym oddycha na co dzień. Nie zdajemy sobie sprawy z rozmiaru problemu i jego wpływu na nasze zdrowie. Temat ten wiąże się z naszymi codziennymi wyborami – czym będę palić w piecu lub w kominku, jak dojadę do pracy? My również jesteśmy odpowiedzialni na stan powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Naszym celem jest dostarczenie wiedzy, która pozwoli społecznościom lokalnym oszacować znaczenie problemu niskiej emisji i na tej podstawie podejmować świadome decyzje teraz
i w przyszłości. Wez_oddech_v4.pptx

I galeria z przeprowadzonych akcji

http://gimmakow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=72

Szkoła Odkrywców Talentów

Gimnazjum uzyskało miano Szkoły Odkrywców Talentów i zostało wpisane do Ogólnopolskiej Sieci Szkół Odkrywców Talentów W ramach udziału w programie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie -„Opracowanie
i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym” planujemy i podejmujemy różnorodne działania mające na celu diagnozowanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz tworzenie warunków do ich rozwoju.
Szkolny_System_Wspierania_Zdolnosci_.pdf
http://http://www.ore.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1248&Itemid=1499

Welcome to our school

The quality of our school has been increasing steadily with good prospects for further growth in the professional as well as the personal profiles of our graduates. 

Miniprzewodnik po Gminie Maków

Praca w ramach projektu CEO "Zgodnie z Naturą"

Tropem_GIMNAZJALISTYkol.pdf

"Przewodnik wykonali uczniowie Gimnazjum Św. Wojciecha w Makowie: Karolina Błędowska, Julia Kapera, Adam Meszka, Kamil Niedbała, Wiktoria Smolarek, Kamila Stępniak, Joanna Wójt, Aleksandra Zarębska, Jakub Zarębski, Maciej Zarębski pod opieką nauczyciela biologii Piotra Gradowskiego.  Opracowanie graficzne - Grażyna Kowalska."

 

Raport o Stanie Czystości Powietrza i Wód Powierzchniowych w Gminie Maków

Badania wykonali uczniowie pod opieką Piotra Gradowskiego

Ekoprojekt_3.pdf

liczba odwiedzin: 589825

WITAMY W GIMNAZJUM ŚWIĘTEGO WOJCIECHA!

Debata WOLONTARIATU

Dnia 24.05.2018r. w naszej szkole odbyła się debata pod hasłem "Hejtowanie i cyberprzemoc- czy warto?". Debata trwała od godziny 12.00, i była to już czwarta debata międzyszkolna organizowana przez naszych wolontariuszy. W tym roku gościliśmy uczniów z Gimnazjum im. Marii Rodziewiczówny w Żelaznej, Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach i Gimnazjum nr 3 im. Ignacego Krasickiego w Skierniewicach. Uczestnicy opracowali w czteroosobowych grupach odpowiedzi na pytania dotyczące filmików i tekstów wcześniej przygotowanych przez wolontariuszy. Na każde działanie mieli około 10min, później uczniowie prezentowali swoje wnioski, do których doszli. Na koniec wysłuchali opinii naszych specjalistów. Była to bardzo ciekawa lekcja, na której uczniowie mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, ale także zdobyć nowe doświadczenia.


 KOSMICZNA PODRÓŻ

11 maja do naszej szkoły zawitało mobilne planetarium „Planetia” z Radomia. W warsztatach astronomicznych wzięli udział wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Zajęcia rozpoczęły się wykładem poszerzającym wiedzę z zakresu astronomii. Prowadzący zapoznał uczniów z różnymi faktami i ciekawostkami na temat Kosmosu oraz wspomniał o najnowszych osiągnięciach w poznawaniu Wszechświata. Po krótkim, lecz bardzo ciekawym, wykładzie uczniowie zostali zaproszeni do kopuły na projekcję filmu przedstawiającego podboje Księżyca.

Film opowiadał zarówno o historii jak i przyszłości podboju Księżyca oraz o konkursie zorganizowanym przez firmę Google. Firma ta, w ramach nagrody zwanej Google Lunar XPRIZE zorganizowała konkurs, którego celem jest wysłanie bezzałogowej misji na Księżyc. Google Lunar XPRIZE to nagroda dla zespołu naukowego, który korzystając z prywatnych środków wyśle bezzałogową sondę badawczą na Księżyc. Zadaniem sondy jest wylądować na powierzchni Księżyca i – korzystając z dowolnego pojazdu – pokonać dystans 500 m dokumentując to wydarzenie i przesyłając dane na Ziemię. Wyścig trwa.

Po wyjściu z kopuły można było usłyszeć: To było bardzo interesujące! Lepsze niż kino 3D! To było fascynujące! Myśleliśmy, że sami przenieśliśmy się w Kosmos.

Zajęcia odbyły się w ramach programu Erasmus+.


Wycieczka do Rogowa

W środę 23 maja 2018 roku uczniowie klasy IIIc wraz z opiekunami odwiedzili pobliskie Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie. Po przyjeździe na miejsce zwiedzali sale muzealne, w których oglądali spreparowane zwierzęta leśne oraz szyszki, owoce drzew iglastych, fragmenty pni dotknięte chorobami. Wszyscy z zaciekawieniem podziwiali poszczególne eksponaty. Następnie  uczestnicy podzielili się na czteroosobowe grupy. Ich zadaniem było odnalezienie drzew zaznaczonych na mapie, podpisanie ich oraz naszkicowanie liści tych drzew. Uczestnicy konkursu z zaangażowaniem rywalizowali o wygraną. Po zakończeniu konkursu cała grupa udała się w drogę powrotną do szkoły. 

Była to bardzo ciekawa lekcja, podczas której uczniowie stali się leśnymi detektywami.


Dnia 08.05.2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach odbył się konkurs wiedzy o życiu i pontyfikacie Świętego Jana Pawła II. Rozpoczął się on o godzinie 10:00. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice. Każda z nich odniosła sukces!
Zuzanna Bolimowska (IIc) - I miejsce 36/38 punktów
Martyna Maciejak(IIa) - II miejsce 34/38 punktów
Wiktoria Wach(IIIc) - Wyróżnienie 30/38 punktów
Aleksandra Kuś(IIa) - Wyróżnienie 30/38 punktów.

Wszystkie uczestniczki zostały nagrodzone książkami oraz dyplomami. Po rozdaniu nagród każda miała okazję zrobić sobie zdjęcie z księdzem Grzegorzem Krupą i Wójtem Gminy Maków Jerzym Stankiewiczem. Dziewczęta wróciły do szkoły o godzinie 13 i w świetnych nastrojach zjadły kremówki - ulubione ciastka Jana Pawła II. Pani dyrektor Hanna Głuszek była dumna z uczennic, które godnie reprezentowały nasze gimnazjum.


ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3-MAJA

Sejm Czteroletni po burzliwej debacie 3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

2 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 maja. Była to uroczystość przygotowana przez uczniów Gimnazjum św. Wojciecha i Szkoły Podstawowej w Makowie pod opieką merytoryczną p. L. Kubik. O oprawę muzyczną zadbały panie B. Domiza
i D. Sułek.

Wprowadzenie sztandarów obu szkół oraz odśpiewanie hymnu wprawiło wszystkich w odpowiedni nastrój. Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który przybliżył zebranym okoliczności powstania tego ważnego dla narodu polskiego dokumentu, jakim jest konstytucja. Była prezentacja multimedialna prezentująca historię, a przygotowana przez uczniów klas drugich gimnazjum; były pieśni z tamtych lat wyśpiewane przez chórzystki ze szkoły podstawowej. Grupa chłopców pokusiła się o wykonanie patriotycznego rapu. Całości dopełniła okolicznościowa poezja.

Dla społeczności uczniowskiej była to żywa lekcja historii, w której spora grupa brała bezpośredni udział. Pozostali poznali bądź przypomnieli sobie te ważne dla nas wydarzenia.


Międzynarodowe spotkanie
w Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie

Relacja poniżej w zakładce "Informacje o realizacji"

Erasmus plusRealizowany przez nas Projekt
otrzymał dofinansowanie z funduszy UE.
  Znalezione obrazy dla zapytania flaga polski

 

Wiadomości

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie
    96-124 Maków
    ul. Akacjowa 2
  • 468348177
    468348178

Galeria zdjęć