Nawigacja

Partnerzy Szkoły

Przydatne linki

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

https://synergia.librus.pl/loguj

MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ

http://www.men.gov.pl

KURATORIUM OŚWIATY W ŁODZI

http://www.kuratorium.lodz.pl

PPPP w Skierniewicach

http://www.ppppskierniewice.pl

ORE w Warszawie

http://www.ore.edu.pl/

CEO w Warszawie

http://www.ceo.org.pl/

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W SIECI

http://www.helpline.org.pl/

http://dzieckowsieci.fdn.pl/

http://www.fdn.pl/

Sukcesy i certyfikaty

Oto nasze osiągnięcia, z których jesteśmy bardzo dumni!!!

Przedstawiamy je w poniższej prezentacji.

Swieto_A_Patrona_2016....ppt

Poniedziałek 20.08.2018

Weź oddech

to program z zakresu edukacji ekologicznej, realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Każdego dnia wdychamy 16 kilogramów powietrza, którego jakość zależy od regionu, pogody i pory roku, ale przeważnie jest bardzo niska.

Badania pokazują, że zdecydowana większość Polaków i Polek pozytywnie ocenia czystość powietrza, którym oddycha na co dzień. Nie zdajemy sobie sprawy z rozmiaru problemu i jego wpływu na nasze zdrowie. Temat ten wiąże się z naszymi codziennymi wyborami – czym będę palić w piecu lub w kominku, jak dojadę do pracy? My również jesteśmy odpowiedzialni na stan powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Naszym celem jest dostarczenie wiedzy, która pozwoli społecznościom lokalnym oszacować znaczenie problemu niskiej emisji i na tej podstawie podejmować świadome decyzje teraz
i w przyszłości. Wez_oddech_v4.pptx

I galeria z przeprowadzonych akcji

http://gimmakow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=72

Szkoła Odkrywców Talentów

Gimnazjum uzyskało miano Szkoły Odkrywców Talentów i zostało wpisane do Ogólnopolskiej Sieci Szkół Odkrywców Talentów W ramach udziału w programie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie -„Opracowanie
i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym” planujemy i podejmujemy różnorodne działania mające na celu diagnozowanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz tworzenie warunków do ich rozwoju.
Szkolny_System_Wspierania_Zdolnosci_.pdf
http://http://www.ore.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1248&Itemid=1499

Welcome to our school

The quality of our school has been increasing steadily with good prospects for further growth in the professional as well as the personal profiles of our graduates. 

Miniprzewodnik po Gminie Maków

Praca w ramach projektu CEO "Zgodnie z Naturą"

Tropem_GIMNAZJALISTYkol.pdf

"Przewodnik wykonali uczniowie Gimnazjum Św. Wojciecha w Makowie: Karolina Błędowska, Julia Kapera, Adam Meszka, Kamil Niedbała, Wiktoria Smolarek, Kamila Stępniak, Joanna Wójt, Aleksandra Zarębska, Jakub Zarębski, Maciej Zarębski pod opieką nauczyciela biologii Piotra Gradowskiego.  Opracowanie graficzne - Grażyna Kowalska."

 

Raport o Stanie Czystości Powietrza i Wód Powierzchniowych w Gminie Maków

Badania wykonali uczniowie pod opieką Piotra Gradowskiego

Ekoprojekt_3.pdf

liczba odwiedzin: 600077

WITAMY W GIMNAZJUM ŚWIĘTEGO WOJCIECHA!


Życzymy bezpiecznych, pełnych słońca, radosnych wakacji.


Uroczyste podsumowanie realizacji projektu Erasmus+
w Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie
2016-2018

13 czerwca 2018 roku w Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu "Learning through Outdoor Experience" współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ "Partnerstwa strategiczne - współpraca szkół".

W spotkaniu zorganizowanym przez Dyrektora Gimnazjum – p. Hannę Głuszek, koordynatora projektu – M. Stań oraz M. Olejnik uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Maków – Jerzy Stankiewicz, sołtys Makowa Teresa Kopińska,  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie – p. Jolanta Szeliga, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach – p. Ewa Krawiec, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słomkowie – p. Barbara Dziuda, delegacje uczniów ze Szkół Podstawowych oraz rodzice  uczniów reprezentujący Gimnazjum podczas Międzynarodowych Spotkań na Litwie i w Macedonii. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele społeczności szkolnej Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie.

Celem konferencji było podsumowanie realizacji projektu. Koordynator przedstawiła efekty działań dla społeczności szkolnej. Również uczniowie opowiedzieli o swoich aktywnościach w środowisku naturalnym i kulturowym. Zaprezentowali ciekawy film ze spotkania z partnerami w Polsce oraz podzielili się wrażeniami i korzyściami, które im przyniósł udział w projekcie.

Gimnazjaliści poszerzyli wiedzę, poprawili umiejętności językowe, komunikacyjne, organizacyjne, komputerowe. Mieli możliwość zastosowania swojej wiedzy w praktyce, dzięki czemu zwiększyło się ich zaangażowanie w proces uczenia się oraz wzrosła ich motywacja do nauki. Ważne było dla młodzieży pokonanie bariery językowej.

Podziękowania za wsparcie i zaangażowanie odebrali:  Wójt Gminy Maków, Dyrektor Gimnazjum w Makowie, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Makowie, uczniowie i ich rodzice. Pan Wójt i Dyrektorzy Szkół pogratulowali nauczycielom i uczniom Gimnazjum sukcesu, jakim była realizacja tak wspaniałego projektu.

Podsumowaniu towarzyszyła wystawa zdjęć i zielnik przygotowany przez uczestników projektu oraz  przewodnik metodyczny w języku angielskim opracowany przez wszystkie kraje partnerskie.

Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora a Komisja Europejska i Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.