Nawigacja

Partnerzy Szkoły

Przydatne linki

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

https://synergia.librus.pl/loguj

MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ

http://www.men.gov.pl

KURATORIUM OŚWIATY W ŁODZI

http://www.kuratorium.lodz.pl

PPPP w Skierniewicach

http://www.ppppskierniewice.pl

ORE w Warszawie

http://www.ore.edu.pl/

CEO w Warszawie

http://www.ceo.org.pl/

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W SIECI

http://www.helpline.org.pl/

http://dzieckowsieci.fdn.pl/

http://www.fdn.pl/

Sukcesy i certyfikaty

Oto nasze osiągnięcia, z których jesteśmy bardzo dumni!!!

Przedstawiamy je w poniższej prezentacji.

Swieto_A_Patrona_2016....ppt

Poniedziałek 20.11.2017

Weź oddech

to program z zakresu edukacji ekologicznej, realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Każdego dnia wdychamy 16 kilogramów powietrza, którego jakość zależy od regionu, pogody i pory roku, ale przeważnie jest bardzo niska.

Badania pokazują, że zdecydowana większość Polaków i Polek pozytywnie ocenia czystość powietrza, którym oddycha na co dzień. Nie zdajemy sobie sprawy z rozmiaru problemu i jego wpływu na nasze zdrowie. Temat ten wiąże się z naszymi codziennymi wyborami – czym będę palić w piecu lub w kominku, jak dojadę do pracy? My również jesteśmy odpowiedzialni na stan powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Naszym celem jest dostarczenie wiedzy, która pozwoli społecznościom lokalnym oszacować znaczenie problemu niskiej emisji i na tej podstawie podejmować świadome decyzje teraz
i w przyszłości. Wez_oddech_v4.pptx

I galeria z przeprowadzonych akcji

http://gimmakow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=72

Szkoła Odkrywców Talentów

Gimnazjum uzyskało miano Szkoły Odkrywców Talentów i zostało wpisane do Ogólnopolskiej Sieci Szkół Odkrywców Talentów W ramach udziału w programie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie -„Opracowanie
i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym” planujemy i podejmujemy różnorodne działania mające na celu diagnozowanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz tworzenie warunków do ich rozwoju.
Szkolny_System_Wspierania_Zdolnosci_.pdf
http://http://www.ore.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1248&Itemid=1499

Welcome to our school

The quality of our school has been increasing steadily with good prospects for further growth in the professional as well as the personal profiles of our graduates. 

Miniprzewodnik po Gminie Maków

Praca w ramach projektu CEO "Zgodnie z Naturą"

Tropem_GIMNAZJALISTYkol.pdf

"Przewodnik wykonali uczniowie Gimnazjum Św. Wojciecha w Makowie: Karolina Błędowska, Julia Kapera, Adam Meszka, Kamil Niedbała, Wiktoria Smolarek, Kamila Stępniak, Joanna Wójt, Aleksandra Zarębska, Jakub Zarębski, Maciej Zarębski pod opieką nauczyciela biologii Piotra Gradowskiego.  Opracowanie graficzne - Grażyna Kowalska."

 

Raport o Stanie Czystości Powietrza i Wód Powierzchniowych w Gminie Maków

Badania wykonali uczniowie pod opieką Piotra Gradowskiego

Ekoprojekt_3.pdf

liczba odwiedzin: 525933

WITAMY W GIMNAZJUM ŚWIĘTEGO WOJCIECHA!


Uwaga Rodzice!!!

Zapraszamy

Na zebranie z wychowawcą 23 listopada godz. 1700.


Rocznica Odzyskania Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Ta szczególna dla wszystkich Polaków data została godnie przypomniana w naszej szkole. W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie gimnazjum jak i podstawówki. Przygotowania trwały wiele dni, a efekt końcowy okazał się tak wzruszający, że niejednemu zakręciła się łezka w oku.

Wszystko zaczęło się o godzinie 1000. Wszyscy uczniowie
w galowych strojach zebrali się na górnym korytarzu, każdy  miał przyczepiony do swoich odświętnych strojów biało-czerwony kotylion. Przewodnicząca rozpoczęła uroczystość wydając polecenie wprowadzenia sztandarów. Następnie zebrani odśpiewali hymn Polski. Była to bardzo wzruszająca chwila. Każdy uczestnik zachował nienaganną postawę. Uczniowie recytowali przygotowane wcześniej wiersze i tym samym przybliżyli odbiorcom historię Polski i obchodzonego święta. Nie obyło się bez pieśni patriotycznych, które dodały całemu wydarzeniu wrażliwości. Pojawiły się utwory takie jak „Rota” czy „Pierwsza Brygada”. Wszystko po to, by oddać cześć poległym i podziękować za oddanie życia w zamian za wolną Polskę.

Młodzież z naszej szkoły udowodniła, że nie jest obojętna na tak ważne święto. Całość zakończyła się podziękowaniami ze stron pani dyrektor skierowanymi do nauczycieli i uczniów, którzy przygotowali  apel.


Uwaga Uczniowie i Rodzice!!!
Informacja o egzaminach gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018 znajduje się w pliku info_dla_ucznia_i_rodzicow_E_2018.docx
 


Dzień Wszystkich Świętych

1 listopada obchodzony jest Dzień Wszystkich Świętych, w którym wspominamy naszych bliskich, którzy niestety odeszli. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, jak co roku na terenie cmentarza przy bramie głównej oraz bocznej sprzedawali znicze. Przy parkingu zbierane były daUwtki do puszek. Cała akcja trwała w godzinach od 7:30 do 17:30 w zmianach trwających 2 godziny. Mimo wietrznej i deszczowej pogody wszystko przebiegało sprawnie.


Uwaga Rodzice!!!
W związku z pojawiającymi się nowymi zagrożeniami płynącymi z sieci Internet,  zamieszczamy informacje skierowane do Rodziców przez MEN
Zagrozenia_INTERNET.doc
oraz broszurki informacyjne:  
zagrozenia-w-internecie1.pdf,   zapobieganie-reagowanie-gry-komputerowe.pdf

Międzynarodowe spotkanie
w Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie

Relacja poniżej w zakładce "Informacje o realizacji"

Erasmus plusRealizowany przez nas Projekt
otrzymał dofinansowanie z funduszy UE.
  Znalezione obrazy dla zapytania flaga polski

 

Wiadomości

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie
    96-124 Maków
    ul. Akacjowa 2
  • 468348177
    468348178

Galeria zdjęć