Nawigacja

Partnerzy Szkoły

Przydatne linki

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

https://synergia.librus.pl/loguj

MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ

http://www.men.gov.pl

KURATORIUM OŚWIATY W ŁODZI

http://www.kuratorium.lodz.pl

PPPP w Skierniewicach

http://www.ppppskierniewice.pl

ORE w Warszawie

http://www.ore.edu.pl/

CEO w Warszawie

http://www.ceo.org.pl/

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W SIECI

http://www.helpline.org.pl/

http://dzieckowsieci.fdn.pl/

http://www.fdn.pl/

Sukcesy i certyfikaty

Oto nasze osiągnięcia, z których jesteśmy bardzo dumni!!!

Przedstawiamy je w poniższej prezentacji.

Swieto_A_Patrona_2016....ppt

Czwartek 26.04.2018

Weź oddech

to program z zakresu edukacji ekologicznej, realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Każdego dnia wdychamy 16 kilogramów powietrza, którego jakość zależy od regionu, pogody i pory roku, ale przeważnie jest bardzo niska.

Badania pokazują, że zdecydowana większość Polaków i Polek pozytywnie ocenia czystość powietrza, którym oddycha na co dzień. Nie zdajemy sobie sprawy z rozmiaru problemu i jego wpływu na nasze zdrowie. Temat ten wiąże się z naszymi codziennymi wyborami – czym będę palić w piecu lub w kominku, jak dojadę do pracy? My również jesteśmy odpowiedzialni na stan powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Naszym celem jest dostarczenie wiedzy, która pozwoli społecznościom lokalnym oszacować znaczenie problemu niskiej emisji i na tej podstawie podejmować świadome decyzje teraz
i w przyszłości. Wez_oddech_v4.pptx

I galeria z przeprowadzonych akcji

http://gimmakow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=72

Szkoła Odkrywców Talentów

Gimnazjum uzyskało miano Szkoły Odkrywców Talentów i zostało wpisane do Ogólnopolskiej Sieci Szkół Odkrywców Talentów W ramach udziału w programie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie -„Opracowanie
i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym” planujemy i podejmujemy różnorodne działania mające na celu diagnozowanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz tworzenie warunków do ich rozwoju.
Szkolny_System_Wspierania_Zdolnosci_.pdf
http://http://www.ore.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1248&Itemid=1499

Welcome to our school

The quality of our school has been increasing steadily with good prospects for further growth in the professional as well as the personal profiles of our graduates. 

Miniprzewodnik po Gminie Maków

Praca w ramach projektu CEO "Zgodnie z Naturą"

Tropem_GIMNAZJALISTYkol.pdf

"Przewodnik wykonali uczniowie Gimnazjum Św. Wojciecha w Makowie: Karolina Błędowska, Julia Kapera, Adam Meszka, Kamil Niedbała, Wiktoria Smolarek, Kamila Stępniak, Joanna Wójt, Aleksandra Zarębska, Jakub Zarębski, Maciej Zarębski pod opieką nauczyciela biologii Piotra Gradowskiego.  Opracowanie graficzne - Grażyna Kowalska."

 

Raport o Stanie Czystości Powietrza i Wód Powierzchniowych w Gminie Maków

Badania wykonali uczniowie pod opieką Piotra Gradowskiego

Ekoprojekt_3.pdf

liczba odwiedzin: 576108

WITAMY W GIMNAZJUM ŚWIĘTEGO WOJCIECHA!

Zaproszenie!!!

Serdecznie zapraszamy na zebranie
z rodzicami w dniu 26.04. na godz. 1700.

 


Święto Patrona

Dnia 23 kwietnia 2018r. w naszej szkole, której patronuje Święty Wojciech, odbyła się akademia z okazji Święta Patrona. Na tę uroczystość przybili zaproszeni goście: Jerzy Stankiewicz – Wójt Gminy Maków, Mirosława Górska (Skarbnik Gminy), a także Przewodnicząca Rady Rodziców - Urszula Szumska-Ceroń, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks.J. Twardowskiego w Makowie – Jolanta Szeliga, Sołtys Makowa – Teresa Kopińska, Ksiądz Proboszcz Stanisław Ciąpała oraz Ksiądz Grzegorz Krupa – wikariusz i katecheta. Na początku Dyrektor Gimnazjum Św. Wojciecha przedstawiła  osiągnięciach uczniów, następnie Karolina Różycka opowiedziała o działaniach Szkolnego Koła Wolontariatu. Później głos zabrali goście. Wójt omówił najbliższe plany związane z budową kompleksu sportowego, a uczniom życzył dalszych sukcesów. Do życzeń przyłączył się Ksiądz Proboszcz.   

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, który dotyczył nienawiści szerzącej się w świecie, dotykającej już każdego, wszechobecnej w mediach. W przedstawieniu można było znaleźć receptę na pokonanie tego zjawiska. Lekarstwem są między innymi miłość, zaufanie, szczerość. To od młodych ludzi zależy przyszłość. Od tego czy poddadzą się negatywnym zjawiskom, czy jednak będą dbali o dobro, szanowali siebie nawzajem. W zakończeniu uczniowie przypomnieli historię św. Wojciecha, a także w kilku pięknych słowach nawiązali do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Program został przygotowany pod opieką pań: Marzeny Tomaszewskiej, Aleksandry Gejo, Lucyny Kubik.


13 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez policjantkę, które dotyczące przemocy. Po krótkim wstępie na temat pracy policji obejrzeli film, który pokazywał, w jaki sposób nastolatkowie potrafią znęcać się w Internecie nad osobami całkowicie niewinnymi. Po filmie odbyła się dyskusja. Poruszane były tematy dotyczące cyberprzemocy, wyśmiewania, nękania oraz przemocy fizycznej Prowadząca opowiedziała, z jakimi konsekwencjami wiąże się ,,mobbing”.

Warsztaty te przestrzegły przed popełnianiem nieodwracalnych błędów, bo może się wydawać, że jesteśmy bezkarni, ale to, co zostało wrzucone do Internetu, zostaje tam już na zawsze. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści zawodowych prowadzającej zajęcia policjantki.

Paula Białek, Krzysztof Kroc


Pomagamy…
W czwartek 22 marca w naszej szkole przeprowadzona została  akcja pt. ,,Ciacho dla hospicjum", zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Polegała ona na tym, że dwóch uczniów z każdej klasy przygotowało różne słodkie wypieki, np. ciasta, babeczki. Następnie na przerwach były one sprzedawane przez wolontariuszy na szkolnym korytarzu. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na Hospicjum imienia Anny Olszewskiej w Skierniewicach. Słodkości były bardzo smaczne. Wielu uczniów zaangażowało się w to szczytne działanie.